Kas ir Calciver? 

CALCIVER ir amorfā kalcija preparāts, kura biopieejamība, pateicoties tā sastāvam un formai, ievērojami pārsniedz mūsdienu kalcija preparātu rādītājus. 

Lielākā daļa kalcija uztura bagātinātāju satur kristāliskas kalcija formas ar nelielu virsmas laukumu, zemu šķīdību un ierobežotu biopieejamību. Tie aktīvi uzsūcas galvenokārt zarnu trakta augšējā daļā (divpadsmitpirkstu zarnā). Amorfais kalcijs sastāv no mikroskopiskām daļiņām, kuras to mazā izmēra dēļ labāk uzsūcas. Mazākām daļiņām ir lielāks virsmas laukums, kas nodrošina augstāku šķīdības līmeni. Tā rezultātā amorfais kalcijs šķīst desmitiem (pat simtiem) reižu  labāk nekā kristāliskais kalcija karbonāts un efektīvāk uzsūcas  caur visu zarnu traktu.

Ar ko  Calciver atšķiras no citiem kalcija uztura bagātinātājiem:

- neparasta ir jau pati preparāta forma - tā ir maiga masa, kas pēc garšas un konsistences atgādina krēmu vai pastu. Mazi bērni vai vecāka gadagājuma cilvēki savu dienas devu viegli var uzņemt, iejaucot Calciver krēmu jogurtā, kefīrā vai putrā;

- produktam ir unikāls sastāvs: tas ir vairāku kalcija sāļu - karbonāta, citrāta, hidrocitrāta- u.c. maisījums.

- vēl viens šī produkta inovatīvais aspekts - kalcija sāļi tajā atrodas amorfā formā, kas tuva nanodaļiņām.

- pēc laboratorisko izmeklējumu datiem (IBTI Institūts Rīgā)  CALCIVER® sastāvā esošā kalcija biopieejamība ir par 130% augstāka nekā analogiem preparātiem.

Ir izstrādātas divas šī preparāta formas.

Calciver – pieaugušajiem, bērniem un grūtniecēm.

Calciver Plus -  tikai pieaugušajiem (40+), kurā bez jau pieminētajām sastāvdaļām pievienots Salvijas saknes ekstrakts, kas veicina kaulu mineralizāciju (t.i., kalcija sāļu nogulsnēšanos kaulos) un to stiprināšanu, kas ir īpaši svarīgi osteoporozes gadījumā.

Prof. D. Babarikins par Calciver preparātiem

Kas saista vīrusu infekcijas ar balsta aparāta funkcijām un kalciju?

Kalcijs (Ca). 

Pieminot šo minerālvielu, uzreiz rodas asociācija ar kaulu un zobu veselību.

Kalcijs ne tikai nodrošina skeleta stiprumu, bet ir nepieciešams arī muskuļu darbībai , asins recēšanai, nervu imulpulsu pārvadei, nagu un matu veselībai. Kalcija ārkārtīgi svarīgā bioloģiskā loma nosaka nepieciešamību pastāvīgi to uzņemt organismā. Ja šis process ir traucēts, nepieciešamais kalcija līmenis asinīs tiek nodrošināts, ņemot to no kaulaudiem, kas ar laiku noved pie to bojājumiem (osteoporozes).

Lai to nepieļautu, pārtikai jāsatur adekvāts daudzums kalcija Ca, kura asimilācijai (jeb izmantošanai organisma vajadzībām ) nepieciešams vitamins D3, kas, savukārt,  regulē gan kalcija uzsūkšanos zarnās, gan kaulu un zobu mineralizāciju. Īpaši jutīgi pret kalcija un vitamīna D3 trūkumu ir bērni: viņiem var attīstīties rahīts.

Mūsdienu cilvēka ēdienkartē Ca bieži trūkst (primārais deficīts) vai arī tas  slikti asimilējas (sekundārs deficīts). Šī iemesla dēļ tirgū tiek piedāvāts plašs klāsts kalcija preparātu (galvenokārt – uz kalcija karbonāta, t.i. krīta, bāzes) un vitamīna D3. Diemžēl, piedāvātie preparāti nenodrošina Ca sāļu dabīgo daudzveidību, kas sastopama pārtikā - karbonāti, fosfāti, citrāti, laktāti u.c. Bet tieši šādai Ca sāļu daudzveidībai ir pielāgota kalcija asimilācijas sistēma organismā. Esošo Ca preparātu problēma ir to zemajā biopieejamībā, t.i., organisma spējā tos uzsūkt un izmantot.

2018. gadā Rīgā uzsākta jaunas paaudzes kalcija preparāta Calciver ražošana, kura biopieejamība ievērojami pārsniedz mūsdienu kalcija preparātu rādītājus.

Kuram stiprāki kauli un mazāks lūzumu risks?

Pirkumu grozs